rtg sonografie

Spolupráce s fitness a sportovními centry

Tisk

Je to neuvěřitelné, ale působíme na poliklinikách Prahy 3 již 17 let. Za tuto dobu jsme vytvořili na poliklinikách Koněvova 205 a Olšanská 7 dobře vybavená pracoviště.

Vyšetřovny jsme vybavili nejmodernějšími snímkovacími přístroji od americké firmy a pro jistotu jsme se na ně ještě jeli podívat na veletrh do Vídně,aby nám neunikla nějaká poslední novinka.Nejsme tak bohatí , abychom kupovali levné věci.. Zbavily jsme se rovněž klasických filmů a obě pracoviště jsme digitalizovali za přispění grantů z Evropské unie.Úředníci na magistrátu měli naštěstí ekologické myšlení a líbilo se jim,že odstraníme složitý vyvolávací proces s vývojkou a ustalovačem. Práce se snímky v digitální podobě je velmi zajímavá a snímky lze upravovat a pouze velmi vzácně se snímek musí opakovat. U nás nejsou pacienti zbytečně ozařováni a dávky jsou zcela minimální. Myslím, že pro zvídavé občany bude zajímavý snímek kovových i nekovových předmětů, které si s sebou přinesou. Mohou si jej u nás nahrát na disketu a doma si ho potom prohlédnou ve WindowsXP. Nemůžeme je snímkovat, to nám zakazuje Atomový zákon.

Zcela nový přístroj na měření hustoty kostí byl instalován v loňském roce. Má zcela nezapamatovatelný název absorpční dvoufotonový denzitometr. Většina žen po 5O.roku věku trpí řídnutím kostí - osteoporozou a jsou tak velmi náchylné ke zlomeninám a to zvláště páteře, to se bohužel týká i starších mužů, kterým rovněž ubývají pohlavní hormony. Každá žena po 50. roce by měla tímto vyšetřením projít a plně jej hradí zdravotní pojišťovna. Oteoporoze se mezi lékaři říká tichý zabiják a dokáže úplně invalidizovat, ale i zahubit pacienta na následné komplikace. Dostat se k nám je přitom velmi snadné a stačí pouze doporučení od vašeho lékaře. Velmi dobrou zprávou zvláště pro ně je, že skrblivá VZP nám platí pouze 55 haléřů za bod na toto vyšetření a vašeho lékaře, který vás k nám pošle to stojí stejně jako snímek plic a veškerou další léčbu již zajišťujeme my s centrem léčby osteoporozy v Motole. Je zbytečné, aby někdo ve 21. století chodil po opakovaných zlomeninách páteře ohnut do pravého úhlu a nemohl dýchat.

Tento přístroj navíc dokáže stanovit i přesně podíl tukové i svalové tkáně . Spolupracují s námi nejen centra zabývající se poruchou výživy, ale i sportovní centra a fitness centra.

S pozdravem za diagnostické centrum MUDr. Hrabovský